Balkan Forum (http://www.balkanforum.org//index.php)
- Balkan Forum (http://www.balkanforum.org//board.php?boardid=1)
-- Politik (http://www.balkanforum.org//board.php?boardid=2)
--- Ilir Meta, der "Frankenstein" der Albanischen Politik (http://www.balkanforum.org//thread.php?threadid=6315)


Geschrieben von Balkansurfer am 24.10.2011 um 10:32:

  RE: Albanien's Mafia Boss: Ilir Meta --> Verkauf von NATO Geheimnissen als Aussenminister

In Italien gibt es einen Skandal rund um Ilir Meta, fratini, was die ?La Reppublica? veröffentlichte.

Und der Gangster Boss Ilir Meta, macht wieder Propanda.


22/10/2011 17:11
Meta: ?La Repubblica? do të më paguaj 50 mijë euro gjobë dhe do të kërkoj falje (video)


Kreu i LSI-së Ilir Meta gjatë vizitës në qytetin e Shkodrës është prononcuar në lidhje me çështjen e shumë përfolur në gazetën ?La Republika?. ?Nuk ekziston asnjë çështje Lavitola?, është shprehur Meta për mediat, ndërkohë që deklaroi se kjo gazetë do t`i paguajë 50 mijë euro për shpifjet që ka lëshuar në drejtim të tij. ?Gazeta do të jetë e detyruar të zbardhë vendimin e gjykatës dhe të kërkojë falje?, është shprehur kreu i LSI-së

Nga Shkodra Meta theksoi se LSI është e hapur për bashkëpunim në reformën zgjedhore. Sipas tij Reforma Zgjedhore duhet të përfshijë të gjithë klasën politike.

*****

LSI: La Republika s?është serioze, përgjimi është kthyer fitimprurës

Ilir Meta jo vetëm që ka hedhur poshtë sërish faktin se njihet personalisht me sekserin italian, Lavitola, por gjatë ditës së sotme ka thënë se do të hedhë në gjyq gazetën italiane, ?La Reppublica?, pasi sipas Metës, ka shpifur për të, ndërkohë që ka publikuar një intervistë, që Meta thotë se nuk e ka dhënë kurrë.

Meta është shprehur i shqetësuar edhe për fatin e Fratinit, duke thënë se media të ndyshme po përpiqen që ta dëmtojnë atë, me anë të shpifjeve.

?Ilir Meta nuk ka dhënë asnjë intervistë për La Reppublica. Kjo gazetë ka shpifur ndaj zotit Ilir Meta. Për këtë arsye, zoti Meta do ta hedhë në gjyq këtë gazetë.

Makinacionet dhe fabrikimet e segmenteve të caktuara për të manipuluar të vërtetën, me qëllim dëmtimin e figurës së z. Frattini, janë të papranueshme për z. Meta, pasi z. Frattini ka dhënë një kontribut të vecantë për anëtarësimin e Shqipërisë në NATO, për liberalizimin e vizave për të gjithë shqiptarët, duke qenë njëkohësisht arkitekt i Udhërrëfyesit të këtij procesi të rëndësishëm.

Ndaj, z.Meta ndjehet i detyruar ta ndjekë gazetën La Republica ligjërisht për shpifje ndaj personit të tij, pranë gjykatave italiane?, ka thënë sekretari i LSI-së, Ardit Çela.

?Me këtë rast dua të konfirmoj edhe një herë, në emër të z. Meta se drejtuesi i gazetës L?Avanti, z. Lavitola, të cilin sikurse ka deklaruar më parë, z. Meta e njeh prej kohësh si përfaqësues të medias italiane, ka qenë i pranishëm në një konferencë shtypi gjatë vizitës zyrtare të z. Meta në Romë, ashtu si edhe shumë gazetarë të tjerë. Gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me z. Frattini, është përshëndetur me z. Lavitola, ashtu si me shumë gazetarë të tjerë italianë dhe shqiptarë, në hollin e ambjenteve të konferencës?, vazhdoi ai.

Sipas LSI-së, ?tashmë është e qartë për opinionin publik, në të dy anët e Adriatikut, se biznesi i përgjimeve është bërë gjithnjë e më fitimprurës për qarqe të caktuara?.
http://www.shekulli.com.al/shekulli/2011/10/22/amerikanet-ne-2008-berisha-mburravec-mendjelehte/Geschrieben von freethinker am 17.11.2011 um 22:08:

  RE: Albanien's Mafia Boss: Ilir Meta --> Verkauf von NATO Geheimnissen als Aussenminister

Versucht nun die PD Partei, so ihr Image mit der Ilir Mafia Regierung noch zuretten!
So dreist waren die Verbrecher sowieso noch nie, wie gerade dieses Ministerium. rotes Gesicht

Alles normal in Albanien: Jede Art von Zertifizierung angefangen von Treibstoff und seine Qualität, wird nur gegen Geld vergeben.
Die Namen: teilweise wie Shuaipi, eine prominente und kriminelle Familie, welche überall mitmischt.
Moisi Musabelliu, drejtor i Drejtorisë Rajonale; Tiranë

Roland Çelmeta, zv/drejtor i Përgjithshëm i MetrologjisëSokol Lami, inspektor
Armand Xhika, inspektor
Agron Damzi, inspektor
Hetem Basho, inspektor
Kristaq Thanasi, inspektori
Armand Shuaipi inspektor
Sokol Lami, inspektor
GODITET KORRUPSIONI-PRANGA PER 14 ZYRTARE TE DREJTORISE SE METROLOGJISE.

Fuels, 14 officials arrested
17/11/2011

At least 14 officials of the Metrology Directory were taken under police custody after an order released by the Task Force Unit.

The officials were under surveillance for three months, and investigations showed that they have taken money in exchange of allowing business subjects to sell their products without undergoing inspections as the law provides.

Tirana Police have not made any announcement, because the operation is undergoing and they are looking for other people. Unofficial sources say that nine of the people were taken by police with an arrest order, while the others are just for being interrogated.

Among the arrested is the vice Director General of this service, the Director of Metrology, the Director of Tirana's Branch of Metrology, and other inspectors.

Police took under custody more than 10% of the total employees of the General Directory of Metrology, which insinuates that the corruption has started from the higher ranks to the basic inspectors.

The recorded phone conversations have verified that the directors gave orders to their dependents for making inspections and release the results without making the necessary measures. Police did not tell if the business subjects will also be prosecuted for offering money to avoid technical inspection


http://www.youtube.com/watch?v=wGImrhaEalwGeschrieben von CrniLabudovi am 18.11.2011 um 17:38:

  RE: Albanien's Mafia Boss: Ilir Meta --> Verkauf von NATO Geheimnissen als Aussenminister

Zitat:
Original von freethinker
Versucht nun die PD Partei, so ihr Image mit der Ilir Mafia Regierung noch zuretten!
So dreist waren die Verbrecher sowieso noch nie, wie gerade dieses Ministerium. rotes Gesicht

Alles normal in Albanien: Jede Art von Zertifizierung angefangen von Treibstoff und seine Qualität, wird nur gegen Geld vergeben.
Die Namen: teilweise wie Shuaipi, eine prominente und kriminelle Familie, welche überall mitmischt.
Moisi Musabelliu, drejtor i Drejtorisë Rajonale; Tiranë
]


Moisi Musabelliu, ist ein direkter Verwandter mit Ilir Meta und dem Minister Naco, was mal wieder Alles sagt, über diese Betrugs Banden, die nur Verwandte wie bei allen Mafia Clans in die Schlüssel Positionen setzt.


Rund die die Verwandtschaft der verhafteten Bande.

Moisi Musabelliu, drejtor i Drejtorisë Rajonale Tiranë, militant i LSI-së, Sokol Lami, Armand Xhika, Agron Damzi, Hetem Basho, Kristaq Thanasi, Armand Shuaipi dhe Sokol Lami, të gjithë inspektorë të këtij institucioni, por edhe anëtarë të formacionit politik të drejtuar nga Ilir Meta. Për të mbyllur qarkun e një analize të këtillë, që sugjeron përfundime me natyrë politike, drejtor i përgjithshëm është Gledjon Rehoveca, i cili ka qenë i dyti në listën për deputet të LSI-së në Qarkun e Beratit. Burime zyrtare pranë kësaj partie bënë të ditur dje për gazetën ?Shqip?, se në listë është edhe një i afërt, nipi i këshilltares së Kryeministrit, Zana Guxholli, një e dhënë kjo që e ngatërron disi fillin e asaj loje politike të përfolur që e vendos LSI-në nën një sulm të Berishës si pasojë e aleancës së re që Ilir Meta po kristalizon në perspektivë me socialistët. Po kështu, i arrestuari Basho është kushëri i ministrit Nasip Naço e Musabelliu, i afërt i Ilir Metës.

http://www.gazeta-shqip.com/aktualitet/0c383a03aa4c8c9064b33bb2333c8d9e.html

Product weight fraud, theft was publicly reported
18/11/2011

Product weight fraud, theft was publicly reported
The nine Metrology Directory employees that were arrested yesterday received the Court?s decisions for their arrest. The fraud with the weight of various market goods was publicly reported by Top Channel, but no investigations were ever undertaken.

The denouncement focused on the theft that is made to the Albanian consumers with the weight of the goods they buy, not only with fuels, but also with daily foods.

The operation that the police performed yesterday came after a denouncement of this Directory, because the inspectors were not bringing the necessary revenues. The Police surveillance resulted that the inspectors cooperated with the subjects they had to inspect.

The Prosecution has officially left open these two subjects, declaring that if proved that the producers stole with the inspectors? awareness, all of them would be trialed. For the moment, they are being trialed for fictive inspections.

The inspectors? report says that the weight is normal, without inspecting it at all. The implication of the businessmen, although they are not the plaintiffs, is up to the people who have been arrested.

The biggest problem in this story is that even after many reports made in the media, there has never been an investigation for the theft made to the consumers.

Fuels, 9 officials arrested

At least 14 officials of the Metrology Directory were taken under police custody after an order released by the Task Force Unit.

The officials were under surveillance for three months, and investigations showed that they have taken money in exchange of allowing business subjects to sell their products without undergoing inspections as the law provides.

Tirana Police have not made any announcement, because the operation is undergoing and they are looking for other people. Unofficial sources say that nine of the people were taken by police with an arrest order, while the others are just for being interrogated.

Among the arrested is the vice Director General of this service, the Director of Metrology, the Director of Tirana?s Branch of Metrology, and other inspectors.

Police took under custody more than 10% of the total employees of the General Directory of Metrology, which insinuates that the corruption has started from the higher ranks to the basic inspectors.

The recorded phone conversations have verified that the directors gave orders to their dependents for making inspections and release the results without making the necessary measures. Police did not tell if the business subjects will also be prosecuted for offering money to avoid technical inspection.

http://www.top-channel.tv/english/artikull.php?id=3675Geschrieben von lupo am 20.11.2011 um 21:18:

  RE: Albanien's Mafia Boss: Ilir Meta --> Verkauf von NATO Geheimnissen als Aussenminister

Hintergrund der Orgie von dem primitiv Ganoven und Verbrecher Salih Berisha und Ilir Meta, gegen die Generalstaatsanwältin INa Rama ist, das diie Generalstaatsawältin einen Fragen Kathalog vorlegte, welche sie direkt vom 2. höchsten CIA Direktor und einem FBI Direktor erhalten hatte, rund um Drogen Schmuggel im Grossstil u.a. mit Luxus Autos und Booten, welche auch nach Albanien importiert werden sollten, wie in die USA.| FBI kërkon arrestimin e Ilir Metës
FBI kërkon arrestimin e Ilir Metës
02/09/2011 06:59:00 A.M.A
Madhesia e germave: Decrease font Enlarge font
image

Kryetari i Lëvizjes Socialiste Për Integrim e sajoi lajmin e kërcënimit me SMS në telefon për t?i shpëtuar një arrestimi të mundshëm nga Byroja Federale e Investigimit. Agjencia AMA ka zbuluar më parë detaje të rëndësishme dhe sot po zbulon të tjera informacione që qarkullojnë në zyrat e institucioneve ligjzbatuese amerikane. Burime të besueshme thonë se kërcënimi është një bllof i sajuar për të goditur diku tjetër. Meta gjendet në pozicionin më të vështirë në karrierën e tij, me shumë probleme si brenda dhe jashtë partisë. Këtë herë SHBA duket se ia ka vënë këmbët në një këpucë.

Numri dy i CIA-s vizitoi Shqipërinë disa herë jo zyrtarisht dhe në sekret të plotë brenda tre muajve të fundit. Misioni kryesor ishte mbajtja larg e Metës nga qeveria, pasi rifutja e tij ne kabinet i jepte imunitet dhe mbylljen e gjyqit. Presioni dhe kërcënimet direkte të SHBA-ve ndaj Berishës e tremben këtë të fundit duke anashkaluar Metën. Mirëpo ky i fundit ka në dorë fatin e pushtetit ndaj dhe Berisha ndodhet midis dy zjarreve. Nëse Berisha do bindet nga Meta, atëherë dosja e djalit të tij për Gërdecin ka gjasa që të publikohet në mediat amerikane dhe në vende të tjera të Evropës. Jo vetëm kaq por edhe trafiqet e tjera të armëve në Afrikë, vendet Baltike, në Lindjen e Mesme dhe madje në Libi për Gadafin. Milionat e fitimeve mund t?i kushtojnë postin dhe pushtetin, ndaj kryeministri po luan butë këto kohë pas grabitjes dhe të mandatit të Tiranës.

Mirëpo prej një muaji Meta ndihet vërtetë në vështirësi pasi çdo ditë jashtë qeverisë i dobëson pozitat e pushtetit në parti dhe jashtë saj. Për më tepër që gjendet në një proces ku dënimin për korrupsion e ka të garantuar dhe as procedura nuk e shpëton. Por një tjetër lajm i bujshëm vjen nga SHBA-të. Dy javë më parë FBI njoftonte në mediat amerikane se dy agjentë të saj vizituan Shqipërinë për të verifikuar pasuritë e Almir Rrapos, anëtarit të klanit mafioz ?Krasniqi? të pastrimit të parave, trafikut ndërkombëtarë të drogave kokainë dhe marihuanë dhe grabitje apo vrasje të bujshme.

Mirëpo Rrapo ishte punësuar nga Ilir Meta në Ministrinë e Jashtme kur ky i fundit ishte ministër dhe zëvendëskryeministër. Edhe pse e dinte se prej vitit 2006 Rrapo kërkohej në SHBA, Meta e ka punësuar sekretar. FBI ia njeh zyrtarisht këtë ?meritë? Metës dhe e ka publikuar në faqen e saj, ku vetëm emri nuk i përmendet, por i citohet posti në qeveri. Burime të sigurta thonë se agjentët e FBI-së kanë sjellë një formular të mbushur me pyetje për Ilir Metën dhe ia kanë dorëzuar prokurorisë shqiptare. Ky është shpjegimi i vetëm pse Meta sulmoi organin e akuzës dhe Ina Ramën si celulë politike, jo gjyqi për videon e Dritan Priftit. Ina Rama i ka kërkuar që ai të japë përgjigje pyetjeve të FBI-së në lidhje me Rrapon. Mirëpo Meta gjendet në siklet, pasi nuk e di se çfarë ka rrëfyer ish-sekretari për aktivitetin mafioz dhe se ku ka fshehur pasuritë e për kë punonte. Po këto burime thonë se pyetja më e rëndësishme është ?Përse e punësuat Almir Rrapon pa verifikuar CV-në e tij dhe se ishte i super kërkuar ndërkombëtar??.

Mësohet se Rrapo ka rrëfyer gjithçka dhe tani konsiderohet i penduar i drejtësisë amerikane, duke treguar përtë gjithë aktivitetin kriminal dhe VIP-at e krimit. Rreth një muaj më parë një superoperacion në SHBA zbuloi trafikun e drogës dhe makinave luksoze me anije. Bëhet fjalë edhe për sasi të mëdha kokaine të fshehuraqë transportoheshin me anije të kompanive gjigante që nuk mund të kontrolloheshin. Thuhetse kjo drogë vinte nga Amerika e Jugut, kalonte në Honduras dhe më tej transportohej drejt Evropës dhe Shqipërisë. Numri i të arrestuarve shloi në 37 persona, të gjithë të rrëfyer nga Rrapo, që akuzohet për vrasje e rrëmbim të Erjon Shehut, në 2005, përveç trafiqeve të bujshme, duke rrezikuar dënimin me vdekje. Mirëpo njohja me Metën është dhe çelësi i hetimit, ndaj FBI i kërkon politikanit shqiptar të shpjegojë lidhjet me mafian dhe pasuritë. Burime të besueshme thonë se tashmë CIA dhe FBI po kërkojnë ?kokën? e Ilir Metës, ndaj i është dhënë vetëm një opzion drejtësisë dhe kryeministrit Berisha. O dënojeni ju për videon e skandalit dhe më pas të vijojmë ne hetimet tona, ose do e arrestojnë vetë këtu në Tiranë duke e bërë publik lajmin në të gjithë botën dhe dosjen e plotë, duke fundosur edhe kryeministrin Berisha.

Ky i fundit gjendet në ditët e fundit të karrierës së tij të përdhosur së fundmi nga Meta, ndaj dhe gjendet mes dy zjarreve që në fund do e djegin. Ndaj mësohet se kërcënimi shihet si bllof. Por edhe nëse është i vërtetë, kërkohet nga kjo mafie ku ai është përzier për ta hequr qafe, pasi nesër mund të kthehet në një dëshmitar të rëndësishëm për të shkatërruar një super-kartel droge e trafiqesh në Ballkan, Evropë dhe në SHBA.

Marre nga : AMA / http://www.ama-news.al/Geschrieben von CrniLabudovi am 26.11.2011 um 11:11:

  RE: Albanien's Mafia Boss: Ilir Meta --> Verkauf von NATO Geheimnissen als Aussenminister

Kein Zutritt für die Gangster Bosse Ilir Meta und Lefter Koka, beim Meeting der Europäischen Sozialisten (PES) in Brüssel - Stefan Füle traf Edi Rama
.......
http://www.albania.de/alb/index.php?p=2786

Dazu hat die Deutsche SPD nun 10 Jahre gebraucht, sich von ihren dümmsten und kriminellsten Anhängseln zubefreien. Der Schaden geht in viele Mililarden, für Europa, für Investoren und für die Welt, wie den Deutschen Steuerzahler.Geschrieben von CrniLabudovi am 01.12.2011 um 19:00:

  RE: Albanien's Mafia Boss: Ilir Meta --> Verkauf von NATO Geheimnissen als Aussenminister

Zitat:
Original von CrniLabudovi


Moisi Musabelliu, ist ein direkter Verwandter mit Ilir Meta und dem Minister Naco, was mal wieder Alles sagt, über diese Betrugs Banden, die nur Verwandte wie bei allen Mafia Clans in die Schlüssel Positionen setzt.

Rund die die Verwandtschaft der verhafteten Bande.

Moisi Musabelliu, drejtor i Drejtorisë Rajonale Tiranë, militant i LSI-së, Sokol Lami, Armand Xhika, Agron Damzi, Hetem Basho, Kristaq Thanasi, Armand Shuaipi dhe Sokol Lami, të gjithë inspektorë të këtij institucioni, por edhe anëtarë të formacionit politik të drejtuar nga Ilir Meta. Për të mbyllur qarkun e një analize të këtillë, që sugjeron përfundime me natyrë politike, drejtor i përgjithshëm është Gledjon Rehoveca, i cili ka qenë i dyti në listën për deputet të LSI-së në Qarkun e Beratit. Burime zyrtare pranë kësaj partie bënë të ditur dje për gazetën ?Shqip?, se në listë është edhe një i afërt, nipi i këshilltares së Kryeministrit, Zana Guxholli, një e dhënë kjo që e ngatërron disi fillin e asaj loje politike të përfolur që e vendos LSI-në nën një sulm të Berishës si pasojë e aleancës së re që Ilir Meta po kristalizon në perspektivë me socialistët. Po kështu, i arrestuari Basho është kushëri i ministrit Nasip Naço e Musabelliu, i afërt i Ilir Metës.

http://www.gazeta-shqip.com/aktualitet/0c383a03aa4c8c9064b33bb2333c8d9e.html

Product weight fraud, theft was publicly reported
18/11/2011

Product weight fraud, theft was publicly reported
The nine Metrology Directory employees that were arrested yesterday received the Court?s decisions for their arrest. The fraud with the weight of various market goods was publicly reported by Top Channel, but no investigations were ever undertaken.

The denouncement focused on the theft that is made to the Albanian consumers with the weight of the goods they buy, not only with fuels, but also with daily foods.

The operation that the police performed yesterday came after a denouncement of this Directory, because the inspectors were not bringing the necessary revenues. The Police surveillance resulted that the inspectors cooperated with the subjects they had to inspect.

The Prosecution has officially left open these two subjects, declaring that if proved that the producers stole with the inspectors? awareness, all of them would be trialed. For the moment, they are being trialed for fictive inspections.

........

The recorded phone conversations have verified that the directors gave orders to their dependents for making inspections and release the results without making the necessary measures. Police did not tell if the business subjects will also be prosecuted for offering money to avoid technical inspection.

http://www.top-channel.tv/english/artikull.php?id=3675


Jetzt wurde noch ein Verwandter der kriminellen Bande des Ilir Meta festgenommen, ein richtig Prominenter sogar ebenso aus Skrapari! Ebenso in direkten Zuhang, mit den Eich Betrügereien, Erpressungen, rund um die Treibstoff Skandale sowieso.

Chef der LSI Partei in Vlore: Kujtim Sulçe, und früher sogar Partei Chef der SP Partei in Vlore, welche Alles seit über 10 Jahren in Vlore bestimmt, in der kriminellsten Stadt Albaniens. Kujtim Sulce, spielt die absolute Schlüsselrolle, das die PD-LSI in Vlore durch den Kauf von Mandats Trägern, plötzlich im Bezirks Ausschuss, die Mehrheit hatte, und das Wahl Ergebniss, durch diese Bestechlichkeit der Mandats Träger, die Wahl Ergebnisse in mehreren Städten, perviertiert und umgedreht wurden. Juktim Sulce, spielte die Schlüsselrolle in Vlore.

Të arrestuarit në Vlorë- njerëz të LSI. Meta i hap rrugë për drejtor poste ish- kryetarit të PS
1 Dhjetor, 2011 | Postuar në: Ekonomia | Shkruar nga: TemA Online
Share

Arrestimet e fundit në Postën e qytetit të Vlorës janë njerëz të LSI. Drejtoria e Postës në Vlorë sipas ndarjes së pushtetit i është dhënë LSI dhe drejtoresha e saj Shqiponja Gjondeda- me origjinë nga Skrapari, është njeri i afërt me Metën. Por me sa duket kjo nuk e ka shpëtuar atë nga arrestimi. Dyshimet e njerëzve të LSI në Vlorë janë shtuar pasi kohët e fundit këtë post e ka pretenduar Kujtim Sulçe, ish- kryetari i PS- së rrethit të Vlorës, që dy muaj më parë kaloi me LSI. Falë lëvizjes së tij dhe disa të tjerëve, PD-LSI morën Qarkun e Vlorës.

Arrestimet kanë pasuar arrestimin e 9 anëtarëve të LSI në Tiranë, po ashtu të akuzuar për korrupsion. Ilir Meta nuk ka reaguar për asnjërin prej tyre. Kjo ka shtuar dyshimet se ai po eliminon problemet brenda LSI me duart e policëve të Berishës.

http://www.gazetatema.net/webGeschrieben von lupo am 17.12.2011 um 09:20:

  RE: Albanien's Mafia Boss: Ilir Meta --> Verkauf von NATO Geheimnissen als Aussenminister

Tolle Leistung, wie jemand erneut seine Drogen Netze forcieren wollte und auch tat, was ja nicht zuübersehen ist, wenn man nach Durres sieht.


die Staatsanwaltschaft von Manhattan, Peter Bharara erklärte, dass "Ilir Meta wissentlich als Sekretär Almir Rrapo gemietet, für den Drogenhandel, Mord, Erpressung und Entführungen wollte."...

Es gibt Hinweise auf Drogenhandel Iran und Albanien (siehe "The Times" vom 17. November in London). Es gibt Belege für eine iranische Revolutionsgarden Gardisti wie Ahmadinejad Drogenhandel Flugzeuge made in Einklang mit dem Afghanistan-Iran-Bangladesh, den Terrorismus mit Geld finanzieren verdient. Um die Hamas, Hisbollah und Jihad. Und Albanien ist die Zusammenarbeit

ama

Berisha macht ein Bündniss mit dem Teufel, denn er weiss ja ganz genau, was das für ein kriminelles Konstrukt ist. Nur um an der Macht zubleiben und mit vollem Wissen.

Berisha, si simbol i krimit shtetëror
19/12/2011 18:59:00
.............

Berisha është gati të bëjë aleancë me djallin, vetëm e vetëm që të mos rrëzohet nga pushteti.............

http://www.zeri-popullit.com/index.php/abigail_rexha/8936.htmlGeschrieben von lupo am 19.12.2011 um 23:35:

  RE: Albanien's Mafia Boss: Ilir Meta --> Verkauf von NATO Geheimnissen als Aussenminister

Die primtive Mafia Gruppe von Ilir Meta, Spartak Braho hat verstanden, das man sie ignoriert und verliessen den Raum bei einem Vortrag von dem US Botschafter! Identisch mit dem Ganoven Salih Berisha, wo Merkel eben nicht nach Tirana flog! So verhält man sich geschlossen richtig.

Meta nervoz, braktis festën tek Spitali Amerikan. Po fliste Arvizu
19 Dhjetor, 2011 | Postuar në: Aktualitet,Kryesore | Shkruar nga: TemA Online
Share
10

Ish zëvendëskryeministri Ilir Meta ka filluar të ndjehet i izoluar dhe i injoruar nga mjedisi politik. Në një pritje organizuar nga Spitali Amerikan ne Tiranë, ai shoqërohej në vetminë e tij nga Spartak Braho, personi më i afërt që ka marrë përsipër mbrojtjen ligjore të tij. Ka rënë për keq në sy të pjesëmarrësve pasi askush nuk i ka folur, përfshi dhe ministra të qeverisë. Bode, Basha dhe Mediu që janë si të shtëpisë në atë biznes, e kanë injoruar praninë e tij dhe as e kanë përshëndetur. Por shpërthimi i Metës është vërejtur pak më vonë. Kur Ambasadori Arvizu ka nisur të flasë, Meta ka braktisur sallën duke mërmëritur ?Nuk e duroj dot këtë?. Bashkë me të është larguar dhe Braho. Falë disa gazetarëve që ishin afër tij është parë skena e ikjes së tij dhe mospërfillja nga mjedisi përreth. Por festa ka vazhduar dhe askush nuk ka vërejtur mungesën e tij. As dhe braktisjen e fjalës së ambasadorit amerikan.

http://www.gazetatema.net/web/2011/12/19/meta-nervoz-braktis-festen-tek-spitali-amerikan-po-fliste-arvizu/Geschrieben von Zogaj Leku am 21.12.2011 um 21:06:

  RE: Albanien's Mafia Boss: Ilir Meta --> Verkauf von NATO Geheimnissen als Aussenminister

In Durres stimmt die Mafia Partei LSI, vertreten durch Spartak Braho und Lefter Koca, 2 notorisch Langzeit Kriminellen im Stadtrat für die SP Partei.

In Mafia Geschäften vereint, sind alle Parteien in Durres, welche identich sind mit den wahren Hintermännern auch der Polizisten Morde und dem Mord an Iso Copa.

Jeder weiss in Durres, das die Mafis des Lefter Koca, die Wahl von Ferdinand Xhaferrie verhinderte, der als Einziger ein richtiges Programm hatte. Lefter Koca, seine Partner rund um dem in Haft sitzenden Verbrecher Clan des Kosovaren "Lul" Berisha, Drogen und Kriminelle Familien wie Gjoka, Spartak Braho, Hasanbeliu, wollten weiter machen mit ihren kriminellen Grundstücks Geschäften. Gesetze gibt es nicht in Durres, und Salih Berisha ist im absurden Mafia Skandalen versunken, wo dann die grosse Durres Mafia ebenso einen enormen Vermögens Verlust hat.

Alarmohet Meta. Këshilltarët e LSI-së bashkojnë votat me PS në Këshillin Bashkiak në Durrës
21 Dhjetor, 2011 | Postuar në: Aktualitet,Kryesore | Shkruar nga: TemA
Share7

Nga Artur Llana

Drejtuesit e LSI-së janë vënë në lëvizje të alarmuar nga një koalicion i papritur që ka lindur mes këshilltarëve të LSI-së dhe atyre të PS-së në Këshillin Bashkiak në Durrës, duke e kaluar PD-në në minorancë, ndërsa i mungonin edhe katër këshilltarë të PDIU-së. Njëri nga këshilltarët e LSI-së ka pranuar për gazetën TemA se është telefonuar nga drejtuesi i lartë i LSI-së lidhur me këtë votim dhe sipas tij atje lartë po bëhet nami. Kjo është hera e parë në tre mbledhje të zhvilluara që LSI-ja bashkon votat me PS-në dhe e nxjerrin PD-në në minorancë në këtë këshill, duke i detyruar të braktisnin edhe mbledhjen pa asnjë arsye vetëm për të mos kaluar rendin e ditës, që e kishin miratuar po vetë. Debatet kanë filluar për pika të cilat mendoheshin se do të kalonin lehtë, por që nuk ka ndodhur kështu. Shtimi i një mjeku në Ndërmarrjen Komunale ka qenë përplasja e parë që ka bërë që votimi të dalë 18 me 17 në favor të socialistëve, por që është hedhur poshtë nga Ramadani, kreu i këshilltarëve demokratë, i cili ka qenë më aktivi për të prishur mbledhjen. Ai është shprehur se duheshin 23 vota, kur në fakt projektvendimi kalon sipas ligjit me shumicë të thjeshtë dhe në sallë ishin të pranishëm 35 nga 45 këshilltarët që ka ky këshill bashkiak. Ndërkohë që edhe ndarja në tre pjesë e Ndërmarrjes Komunale ka qenë një tjetër objekt debatesh dhe pas votimit ka rezultuar se votimi është mbyllur me 20 vota pro projektvendimit dhe 15 vota që kanë qenë vetëm këshilltarët e PD-së pa aleatë kundra. Kreu i këshilltarëve të LSI-së është shprehur se votat e tyre do të shkonin në favor të projektvendimeve para votimit, gjë e cila është realizuar konkretisht më pas. Ndërkohë që duke parë se ishte në minorancë e tradhtuar nga këshilltarët e LSI-së dhe nga këshilltarët çamë që mungonin fare, por dhe ato republikanë, Zamir Ramadani ka kërkuar braktisjen e mbledhjes nga këshilltarët e tij duke shënuar kështu rastin e dytë të turpit kur një maxhorancë braktis sallën se nuk është më e tillë.
http://www.gazetatema.net/web/2011/12/21/alarmohet-meta-keshilltaret-e-lsi-se-bashkojne-votat-me-ps-ne-keshillin-bashkiak-ne-durres/Geschrieben von freethinker am 06.01.2012 um 23:01:

  RE: Albanien's Mafia Boss: Ilir Meta --> Verkauf von NATO Geheimnissen als Aussenminister

2 Jahre Haft und das lächerliche Bussgeld von 1 Million LKE ca. 6.500 ? beantragt die Staatsanwalt im Verfahren gegen den Berufs Gangster Ilir MetaGeschrieben von lupo am 08.01.2012 um 18:59:

  RE: Albanien's Mafia Boss: Ilir Meta --> Verkauf von NATO Geheimnissen als Aussenminister

Es gibt schon Restaurants, wo Politiker nicht mehr bedient werden in Albanien, denn diese primtiven Ratten haben das Land zerstört.der Staatsanwalt von Manhattan: PREET BHARARA, verfolgt den Ilir Meta Prozess, denn Almir Rrapo hat bestätigt, das er wegen seiner guten kriminellen Kontakte von Iilr Meta, als Staatssekretär eingestellt wurde, für die Drogen und sonstigen Geschäfte in die USA.

Rasti me sekretarin personal Almir Rrapo që i ofroi imunitet zyrtar në ministri, ndërsa prej dy vitesh kërkohej për vrasje e trafiqe, është prova më e mirë e përgëzuar edhe nga prokurori i Manhatanit gjatë procesit gjyqësor, zoti Peter Bharara. Tekstualisht në pretencën ndaj grupit ?Krasniqi?, ku bën pjesë dhe Rrapo, ai tha se ?Drejtësia jonë mundi të kapte një eksponent të rrezikshëm që ishte sekretar i zëvendëskryeministrit shqiptar?.

ama-news

Manhattan U.S. Attorney PREET BHARARA said: "Shortly after ALMIR RRAPO allegedly participated in the brutal murder of Erion Shehu, RRAPO fled to Albania in an effort to escape the American criminal justice system. With the assistance of our international law enforcement partners, we will continue to ensure that individuals involved in international organized crime face justice in the United States, wherever they may be hiding."

http://newyork.fbi.govGeschrieben von Zogaj Leku am 16.01.2012 um 15:29:

  RE: Albanien's Mafia Boss: Ilir Meta --> Verkauf von NATO Geheimnissen als Aussenminister

Das heute dieses Monstrum an Verbrechen auch noch von der korrupten Justiz erneut wieder einmal frei gesprochen wurde, dann bei der höchsten Richterin S. Becaj. nicht verwundern. Die Tochter erhielt ja einem Job als Diplomatin durch Ilir Meta. Schon der Vorgänger Timo Kondi, war vollkommen korrupt und fälschte für sich selber Grundstücks Urkunden, indem man eine 0 hinten an fügte und natürlich in Durres.

Europa's corruptions judge Nr. 1: head of Albania?s Supreme Court, Shpresa BecajGeschrieben von lupo am 18.01.2012 um 16:33:

  RE: Albanien's Mafia Boss: Ilir Meta --> Verkauf von NATO Geheimnissen als Aussenminister

Wegen diesem kriminellen Enterprise, wo keine Gesetze, noch Eigentum gilt, haben heute die EU Botschafter eine Krisen Sitzung in Tirana.

Über Lefter Koca und Spartak Braho, ist Ilir Meta, direkt ebenso mit der "Lul" Berisha Bande verbunden, welche 4 mal Lebenslange Haft Strafe erhalten hat in Durres.


Forensoftware: Burning Board 2.3.6, entwickelt von WoltLab GmbH